IMGP8061 okMeelteaias on eesmärgiks teraapia. Inimese heaolu edendamine toimub taimede ja aiatööga. Samuti võib Meelteaias nautida ka teiste tehtut ja ümbritsevat rohelust.

Aiandusteraapia mõjutab terapeutide tähelepanekutel kõige enam inimeste psüühikat ning emotsionaalset tasakaalu. Aiandusteraapia annab juurde enesekindlust, arendab kognitiivseid võimeid, vähendab pinget, hirmu ja agressiivsust ning tugevdab inimese isiksust ja selle arengut — paneb end rohkem väärtustama.

Taimed tuletavad meile meelde elamise väärtust ning on ühtlasi elu sümboliks. Tunnetusmaailma paremaks mõistmiseks tuleb jälgida loodust, mis aitab meelemaailmas korda luua.

Emotsionaalset poolt arendab taimedega tegelemine ja roheluses toimetamine.

Tähelepanekute järgi mõjutab see ka inimese füüsist, eriti just neil, kellel on sellega mõningaid muresid. Näiteks puudega inimestel on võimalik harjutada aiatööl koordinatsiooni ning tasakaalu või ka vastupidavust, eakatel ja noortel aga peenmotoorikat. Lisaks toimub ka sotsiaalsete oskuste arendamine.

Suhtlemisraskuste olemasolul on taimede kaudu võimalik lihtsam iseennast ning omi tundeid väljendada. IMGP8075 ok
Ka noortele annab aiandusteraapia võimaluse väljendada tundeid ning kasuks tuleb ka perega veedetud aeg.

Teraapilises aias tunneb inimene end turvaliselt ning kindlalt. Kindlasti saab aias häirimatult olla, mõtiskleda ning tegutseda. Üks pink on vaatega rohelusele ning lilledele. Seal jõuab külastaja tundeni, kus kõik muu ununeb ning ta on ainult ilu ja heade ideede keskel.

Oluline osa teraapilises aias on aistingute kogemisel — milliseid tundemeeli erinevad taimed enim ergastavad, kuidas inimene käe või palja jalaga kompides midagi tunneb, millised aroomid ja maitsed teda ümbritsevad, milliseid helisid ta kuuleb ja milliseid värve näeb.