MOBO ehk mobiiliorienteerumine teeb võimalikuks läbida orienteerumise püsiradu kaasaegselt, asendades traditsioonilised abivahendid uute, tänapäevaste (nuti)seadmetega. Kolm ühes mobiiltelefon asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet. Kontrollpunktid maastikul on tähistatud infotahvliga, kus on lühijuhend ja vastav QR ruutkood. Märke tegemiseks näita telefonile QR koodi ja kinnitus, et oled punktis käinud saadetakse serverisse. Mängu koduleheküljel mobo.osport.ee peetakse statistikat enim punkte kogunud mobiil orienteerujate vahel.

Puhta vee teemapark kannab edasi psühholoog Tõnu Ots mõtet: “Looja peitis kogu maailma tarkused loodusesse – meie arukus on need üles leida”.

MOBO on sobiv kõigile, kes hindavad sportlikke eluviise ja on huvitatud tehnoloogiast. MOBO ei ole lihtsalt järjekordne mäng telefonis, vaid see pakub nii mõõdukat füüsilist koormust kui arendab orienteerumisoskusi. MOBO rada võib läbida üksi või koos sõpradega, endal sobival ajal ja viisil.

Puhta vee teemapargi MOBO raja kaardistaja ja rajameister on tuntud orienteeruja Paul Poopuu, kes on ka Eesti Orienteerumise Liidu tegevdirektor.

Mobiiliga orienteerumiseks pead esmalt alla laadima MOBO rakenduse.

Puhta vee teemapargis, Tamsalu vallas, Järsi külas avatud MOBO rada on esimene omataoline Pandivere kõrgustikul, mis sai teoks Leader toetusega ja kohaliku tegevusgrupi MTÜ PAIK toel.

Avasta ning naudi loodust, liigu veelgi enam värskes õhus!